RENOVEERIMINE

Hoone renoveerimise ja laiendamise käigus soojustatakse olemasolev vundament, sokkel ja fassaad. Olemasolevad palkseinad ja puitvahelagede kandvad konstruktsioonid säilitatakse.

Hoone edelatiivas, Tiigi tänava ääres asuvatel esimese korruse korteritel, on omaette sissepääs otse krundilt. Nendel korteritel on kahekordsed välisuksed: säilitatavad algupärased välisuksed ja nende taga tänapäevased klaasuksed. Kui välimised uksed on avatud, funktsioneerivad sisemised klaasuksed akendena. Avatuna seisvate puituste sademete eest kaitsmiseks on projekteeritud ka varikatused.

Kõik korterid saavad käsitööna valminud soojapidavad puitaknad.

Veskil on kaks trepikoda. Peatrepikoda on klaasist ning hoonet läbiv, sinna pääseb nii tänava poolt kui hoovist. Teise trepikoja sissepääs asub hoovi pool.

Säilitatud on hoone algupäraste avade asetus ja suurus ning ka katuseuugid korrastatakse. Puitmaja osas kasutatakse katusekatteks käsitsi topeltvaltsitud ja tsingitud terasplekki.

Kogu hoonele rajatakse uus vee- ja küttesõlm ning kanalisatsiooni püstakud. Paigaldatakse uus elektrikilp ja kogu hoone saab uue elektrijuhtmestiku.

Hoone küttesüsteem on lahendatud tsentraalse kaugkütte baasil. Korterites on vesipõrandaküte, mida saab reguleerida seinale paigaldatud termoregulaatori kaudu. Küttekulu mõõtmine on korteri ruutmeetripõhine. Hoonesse on projekteeritud soojustagastusega ventilatsioonisüsteem.

Andmesidesüsteemi kaabeldus paigaldatakse kuni korterite sidekappideni. Andmeside luuakse tubadesse vastavalt nõrkvooluprojektile.